Комунальне некомерційне підприємство ,,Центр первинної медико-санітарної допомоги Любешівської селищної ради»

12.07.2018 року комунальний заклад ,,Центр первинної медико-санітарної допомоги Любешівського району» другим в Волинській області реорганізований в комунальне некомерційне підприємство ,,Центр первинної медико-санітарної допомоги Любешівської селищної ради».

Комунальне некомерційне підприємство ,,Центр первинної медико-санітарної допомоги Любешівської селищної ради» є закладом охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу будь-яким особам в порядку та на умовах, встановлених законодавством України та Статутом, а також вживає заходів із профілактики захворювань населення та підтримання громадського здоров’я.

Комунальне некомерційне підприємство ,,Центр первинної медико-санітарної допомоги Любешівської селищної ради» працює згідно Статуту.

Після реорганізації комунальне некомерційне підприємство ,,Центр первинної медико-санітарної допомоги Любешівської селищної ради» – це 6 АЗПСМ (Любешівська, Бірківська, Бихівська, Залаззівська, Ветлівська, Великоглушанська АЗПСМ) та 39ФАП/ФП.

До складу ЦПМСД увійшли всі лікувальні заклади, які знаходяться на території району (37- знаходяться на території населених пунктів ,що ввійшли до складу Любешівської ОТГ, 8- які не ввійшли до складу ОТГ)

В ЦПМСД працює 22 лікарів (20- лікарі загальної практики- сімейні лікарі, 1лікар-терапевт, 1лікар-педіатр) та 82 середніх медичних працівників.

ЦПМСД обслуговує 36320 жителів району. Щільність населення низька і складає 24 жителі на км2, що пояснює наявність на території району великої кількості ФАП/ФПів. Поступово триває процес оптимізації мережі. На сьогоднішній день пройшло об»єднання 12 ФПів в населених пунктах з населенням менше 300 жителів з більш потужними лікувальними закладами, на базі 4 з них створені медичні пункти тимчасового базування).

На сьогоднішній день комунальне некомерційне підприємство ,,Центр первинної медико-санітарної допомоги Любешівської селищної ради» – це 6 АЗПСМ (Любешівська, Бірківська, Бихівська, Залаззівська, Ветлівська, Великоглушанська АЗПСМ) та 27 ФАП/ФП.

90% населення району вже обрали свого сімейного лікаря, підписали декларації з сімейним лікарем на медичне обслуговування. Між лікарями створилась здорова конкуренція за пацієнтів. Можливо, саме тому двоє сімейних лікарів ЦПМСД Клямар Галина Михайлівна та Гук Алла Володимирівна першими в області підписали максимальну кількість декларацій з пацієнтами на медичне обслуговування. На сьогоднішній день 8 лікарів ЦПМСД підписали більше максимальної кількість декларацій.

15.08.2018 року підписаний договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій між НСЗУ та ЦПМСД, поновлений договору на 2019 рік.

13 вересня 2018 року комунальне некомерційне підприємство ,,Центр первинної медико-санітарної допомоги Любешівської селищної ради» отримав ліцензію на медичну практику, 13 листопада 2019 року отримав ліцензію на придбання, зберігання, перевезення, знищення, використання наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів.

З переходом на нову модель фінансування,звичайно, зросла заробітна плата медичних працівників. Середня заробітна плата лікарів складає 11500 грн. Не так як хотілося б збільшилась заробітна плата середніх медичних працівників. Це проблемне питання не лише нашого ЦПМСД, а й всіх ЦПМСД, до складу яких входять ФАП/ФП. При високому показнику укомплектованості медичними працівниками, низькій щільності жителів на території району (відповідно в структурі ЦПМСД 27 ФАП/ ФПів), ЦПМСД повинен виплачувати заробітну плату крім медичних практик лікар-медсестра (у місті медична практика – 1 лікар та 1 або максимум 2 медсестри) також заробітну плату для працівників ФАП/ФП, тому на 1лікаря припадає 4 середніх медичних працівників.

Комунальне некомерційне підприємство ,,Центр первинної медико-санітарної допомоги Любешівської селищної ради» тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування. В рамках реалізації Субпроекту Світового банку ,,Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу у Волинській області» розпочата реконструкція Цирського, Залізницького та Судченського ФАПів під АЗПСМ. Реконструйовані амбулаторії отримають медичне обладнання та будуть забезпечені санітарним транспортом в 2019 році. На сьогоднішній день вже отримано один автомобіль PEUGEOT. Ці заходи відбуваються за умови 10% співфінансування з місцевого бюджету.

За кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на розвиток сільської медицини в 2019 році також розпочнеться нове будівництво Бірківської та Седлищенської АЗПСМ. Для новозбудованих амбулаторій вже придбано два автомобілі RENAULT NEW DASTER.

АЗПСМ також отримають медичне обладнання.

Зміцніла матеріально-технічна база підприємства, що покращить якість надання медичної допомоги жителям району. Кожне робоче місце лікаря комп’ютеризоване. Всі АЗПСМ підключені до інтернету, на комп’ютерах всіх лікарів встановили медичну інформаційну систему. Розпочата робота з електронною карточкою пацієнта. Налагоджена робота по виписці електронного рецепта.

Проведено ремонтні роботи приміщення лабораторії Любешівської АЗПСМ, проводимо дооснащення кабінетів лікарів відповідно наказу МОЗ №148 від 26.12.2018 “Про затвердження Примірного табеля матеріально-технічного оснащення закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які надають первинну медичну допомогу”.

Медичні працівники КНП “ЦПМСД Любешівської селищної ради” прагнуть бездоганно виконувати вимоги медичної реформи. Робота в ЦПМСД – це можливість щоденною працею змінювати на краще життя кожного, без перебільшення, жителя району.