Урядова програма «Доступні ліки» стартувала 1 квітня. За нею пацієнти можуть отримати препарати від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

Пріоритетність надали лікуванню саме цих хвороб, оскільки вони найбільше впливають на показники смертності та якість життя людей, а ще ефективно лікуються в амбулаторії.

Пацієнту найперше потрібно звернутися до лікаря і взяти правильно виписаний рецепт, який, до речі, виписують не за комерційною назвою, а на основі міжнародної непатентованої назви (МНН) діючої речовини.

Потім у аптеці з позначкою-наліпкою «Доступні ліки» можна отримати необхідні медикаменти. Держава компенсує вартість найдешевшого лікарського засобу, який подав заявку на участь у програмі. Тобто, такий препарат пацієнт матиме змогу отримати безкоштовно.

Дорожчий препарат, ціна на який не перевищує граничну референтну, пацієнт може отримати, доплативши різницю між мінімальною та роздрібною цінами обраного засобу.

У програмі «Доступні ліки» беруть участь 157 торгових найменувань препаратів. Держава повністю компенсує вартість 23 із них, повідомляють у МОЗ України. Найдешевший –гіпотензивний препарат українського виробництва «Еналаприл» (6,50 грн), найдорожчий – фінський порошок для інгаляцій Будесонід Ізіхейлер від астми (605,77 грн). Найдешевші засоби для діабетиків – «Метформін» столичного виробника (25,83 грн) та вітчизняний «Гліклазид» (45,61 грн), найдорожчий – сумський «Метформін» (142,12 грн). Перелік препаратів, вартість яких відшкодовує держава, розмістять в аптеках-учасницях урядової програми.

Перелік аптек-учасниць урядової програми «Доступні ліки»